0544 931 13 18info@websitenolsun.com
Bizi Takip Edin :
Alibaba'nın ürünlerini Aras Kargo dağıtacak

Alibaba'nın ürünlerini Aras Kargo dağıtacak

Aras Kargo Genel Müdürü Hikmet Bulduk, şirketin dijital dönüşüm stratejisi ve teknolojik yatırımlarıyla ilgili düzenlenen basın toplantısındaki konuşmasında, kargo sektöründe e- ticaretin önemli oyuncularından biri olma hedefleri için Alibaba ile büyük bir adım attıklarını vurguladı.

Türkiye'de Alibaba'nın kargo teslimatlarını yapacaklarını bildiren Bulduk, Çin'den Türkiye'ye 25-40 günde gelen siparişlerin gerçekleştirilen iş birliğiyle çok daha kısa sürede teslim edileceğini, kargonun Çin'den çıktıktan 5 gün sonra Türkiye'deki son kullanıcıya ulaşabileceğini aktardı.

Avrupa'da birkaç ülkeyle benzer anlaşmalar için görüştüklerini bildiren Bulduk, şunları kaydetti:

"Aras Kargo, 12 bin çalışanı, 4 bin aracı ve 29 transfer merkeziyle sektörün en önemli oyuncularından biri. 2020 yılında dünyada 3 trilyon dolarlık bir pazar olması beklenen e-ticaretin, kargo sektörünün de büyümesine etkisiyle, sektörümüzde dünyanın önemli aktörlerinden olabilmek için çalışmalarımızı teknolojik yatırımlara yoğunlaştırdık. Bu çerçevede, hem operasyonel hem de metrekare olarak en büyük transfer merkezlerimizden biri olan İkitelli Transfer Merkezi 10 milyon avro yatırımla yenilendi. Bu yatırımla birlikte İkitelli Teknolojik Transfer Merkezi'nde kapasitemiz saatte 5 bin 500 gönderiden 15 bine çıktı."

kaynak:https://www.sabah.com.tr/teknoloji/2017/11/24/alibabanin-urunlerini-aras-kargo-dagitacak

Facebookta Paylaş