0544 931 13 18info@websitenolsun.com
Bizi Takip Edin :
Android 8.1 Oreo için son beta sürümü yayınlandı

Android 8.1 Oreo için son beta sürümü yayınlandı

Android 8.1 Oreo Final sürümünün öncesi son beta sürümü yayınlandı. Peki, Android 8.1 Oreo'nun son betası ile neler geliyor?

GooglePixel ve Nexus serisi için geçtiğimiz aylarda Android 8.1 Oreo Beta testini başlatmıştı. Yaklaşık 1 aylık sürede Google sona yaklaşmayı başardı. Teknoloji devi bugün Android geliştiricileri için son beta olan Android 8.1 Oreo Final Preview güncellemesini indirime sundu.

Android 8.1'in son beta sürümünde yenilikler yer almıyor. Bunun yerine performans ve kararlılık iyileştirmeleri yapılıyor. Android 8.1 Oreo ile Pixel 2 ve Pixel 2 XL'de yer alan Visual Core isimli görüntüleme islemcisi aktif hale gelecek. Böylelikle Pixel 2'nin GPU tarafında bir performans artışı yaşanacak.

Visual Core sayesinde Google'ın HDR+ özelliği ile fotoğraflar çekmek mümkün olacak. GPU'ya olan etki kameratarafında da yaşanacak. Aralık sonu gibi Pixel ve Nexus serisine gelecek olan Android 8.1'in, diğer telefonlara ne zaman sunulacağı hiç bilinmiyor.

kaynak:http://www.teknolojioku.com/haber/android-81-oreo-icin-son-beta-surumu-yayinlandi-44450.html?id=44450&utm_source=f5haber&utm_medium=f5haber&utm_campaign=f5haber

Facebookta Paylaş