0544 931 13 18info@websitenolsun.com
Bizi Takip Edin :
Google artık tamamen yenilenebilir enerji kullanıyor

Google artık tamamen yenilenebilir enerji kullanıyor

Rüzgar enerjisi konusunda yapılan son satın almalar, Google'ın %100 yenilenebilir enerji kullanmasını sağladı.

Google, 2016 duyurduğu 1 sene sonra komple temiz enerji ile çalışma hedefine ulaşmış oldu. Aralık 2016 içerisinde Google, veri merkezlerinin tam kapasiteli bir şekilde temiz enerji ile çalışmasına yönelik olarak planlama gerçekleştirdiğini açıklamıştı. Twitter üzerinden yapılan açıklamada firma, bu hedeflerine ulaşmış olduklarını ve temiz enerjiye geçiş gerçekleştirdiklerini resmi olarak duyurdu.

Google  geçtiğimiz günlerde 3 tane rüzgar santrali için toplamda 535 MW’lık sözleşmeyi imzaladı. Böylelikle toplamdaki enerji altyapısı yatırımı 3.5 milyar doları aşmış olan firma, 3 gigawatt'lık bir kapasiteye ulaştı. Bu yeni kapasite, Google şirketinin ürün ve de hizmetlerinde %100 yenilenebilir durumdaki enerjiyi kullanabileceği anlamına geliyor.

1512388368_google-solar-farm.jpg

Google, temiz enerji yatırımlarında ilk sırada yer alan firma konumunda. Fakat bu rekabet içerisinde Google yalnız  değil. Amazon Teksas'ta CEO'su Jeff Bezos’un gururla duyurduğu büyük bir rüzgar çiftliği inşa ediyor.

kaynak:http://www.teknolojioku.com/haber/google-artik-tamamen-yenilenebilir-enerji-kullaniyor-44564.html?id=44564&utm_source=f5haber&utm_medium=f5haber&utm_campaign=f5haber

Facebookta Paylaş