0544 931 13 18info@websitenolsun.com
Bizi Takip Edin :
Tofaş üretim rekoru kırdı

Tofaş üretim rekoru kırdı

Türkiye’nin en büyük 3’üncü sanayi kuruluşu Tofaş, 2017 yılının ilk 9 ayını tarihi bir rekorla kapattı. 3’üncü çeyrek ara dönem finansal sonuçlarını açıklayan Tofaş, 281 bin adet araç üreterek, sektör tarihinin bu süreçteki en yüksek üretim adedine ulaştı ve liderliğini korudu. Gazete Habertürk'ün haberine göre aynı dönemde 207 bin adet ihracat gerçekleştiren Tofaş’ın net kârı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 25 artış gösterdi.

Şirket aynı zamanda ilk 9 ayda 207 bin adetlik ihracat ile kendi rekorunu kırdı. Tofaş’ın yılın son çeyreğine 12.4 milyar TL. ciro ile girdiği görüldü. Şirketin ilk 9 ayda net kârı 859 milyar TL., brüt kârı da 1.3 milyar liraya ulaşırken, yine aynı dönemde dış ticaret fazlası 717 milyon Euro olarak gerçekleşti.

Eylül ayı sonu itibarıyla elde edilen finansal sonuçları değerlendiren Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu “Geçen yıl üretim ve ihracatta istikrarlı bir ivme yakalamıştık; Tofaş’ın ilk 9 aylık rakamları, bu büyümeyi koruduğumuzu gözler önüne seriyor. Yine aynı süreçte Tofaş adına iç pazarda dikkat çekici bir hareketlilik gözüküyor. Sektör toplamında ilk 9 ayda gerçekleşen 627 bin adetlik pazarda 80 bin adetten fazla satış gerçekleştirdik. 3 çeyrekteki satışlarımıza bakıldığında, premium markalarla birlikte iç pazardaki payımız yüzde 13’e yükseldi” açıklaması yaptı.

kaynak : http://www.emlakeki.com/tofas-uretim-rekoru-kirdi-haberi-368324?utm_source=f5haber&utm_medium=f5haber&utm_campaign=f5haber

Facebookta Paylaş