0544 931 13 18info@websitenolsun.com
Bizi Takip Edin :
Yeni bir gözaltı dalgası daha bekleniyor

Yeni bir gözaltı dalgası daha bekleniyor

Sadece Ortadoğu'yı değil, dünya kamuoyunu sarsan dev gözaltı dalgasının ardından, yeni bakanlar atandı. Ayrıca Suudi Arabistan, yolsuzluk operasyonu kapsamında gözaltına alınanların banka hesaplarını dondurdu.

Milliyet'in haberine göre Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz el Suud, dünya kamuoyunu şaşırtan gözaltı dalgasının ardından, görevden alınan bakanlar yerine yenilerini atadı.

Yeni Kraliyet Muhafızları lideri Prens Khalid bin Ayyaf Mukrin olurken, Muhammed el Tuvaiji yeni Ekonomi ve Planlama Bakanı olarak atandı. Atamadan sonra yemin eden bakanlar, Kral Selman ile fotoğraf da çektirdi.

4 yıldır Kraliyet Muhafızları Bakanı olan Prens Mutab bin Abdullah ve Nisan'dan bu yana ekonomi bakanlığı yapan Adil Fakih, Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın başında olduğu ‘yolsuzluk soruşturması'nda gözaltına alınanlar arasındaydı. Prens Mutab bin Abdullah, tahta aday isimler arasında görülüyordu.

Suudi Arabistan, yolsuzluk operasyonu kapsamında gözaltına alınanların banka hesaplarını dondurma kararı aldı. Telekomünikasyon ve İletişim Teknolojileri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, şüphelilerin banka hesaplarının dondurulmasının yanı sıra bu kişilerin tüm varlıklarının devlet mülkü olarak kaydedileceği aktarıldı.

kaynak:https://www.f5haber.com/dunya/bassavcilik-acikladi-suudi-arabistan-da-yeni-bir-haberi-978914/

Facebookta Paylaş